Článek poskytne základní informace o colord, Oyranos, Argyll CMS a XICC a pomůže uživateli zorientovat se v aktuálním stavu správy barev v Linuxu. Pokračovat ve čtení „Systémy správy barev v Linuxu“
darktable: OpenCL na nVidia GTX 750 Ti
darktable již nějakou dobu podporuje výpočty s využitím GPU (skrze OpenCL), v článku porovnávám rychlost konverze RAW snímků se zapnutým a vypnutým OpenCL. Pokračovat ve čtení „darktable: OpenCL na nVidia GTX 750 Ti“
Alternativní panel pro linuxový desktop
Příspěvek obsahuje krátký soupis klíčových vlastností (z mého pohledu, jak jinak) alternativních panelů pro desktopové prostředí, které nabízejí funkčnost shodnou s Mac OS X nebo MS Windows 7, tj. které kombinují spouštěč s přepínačem úloh (oken) do jedné ikony. Pokračovat ve čtení „Alternativní panel pro linuxový desktop“
Skripty pro kompilaci a vytvoření DEB balíčku (nejen) testovacích verzí software
Skripty automatizují vytváření balíčků pro účely testování. Zaměřeno na programy pro zpracování fotografií. Využijete v případě, že repozitář balíčků obsahuje zastaralé či žádné verze příslušného programu.
Skript obvykle provede následující kroky:
- stažení aktuální testovací verze programu (obvykle s SVN, CVS či GIT repozitáře),
- konfigurace pro instalační prefix /usr/local,
- kompilace,
- vytvoření balíčku DEB pro Ubuntu/Debian. Pokračovat ve čtení „Skripty pro kompilaci a vytvoření DEB balíčku (nejen) testovacích verzí software“