Na úvod bych snad chtěl jen podotknout, že žádný open-source program nedosahuje kvalit (z pohledu možností, ovládání, work-flow, atd.) komerčních aplikací jako např. Adobe PhotoShop, iView, DxO. To je celkem logický stav, nicméně ne každý potřebuje kanón na vrabce a navíc i přesto lze s mírně nižším pohodlím linux či unix plně používat pro zpracování fotografií na dobré kvalitativní úrovni. Pokračovat ve čtení „Zpracování fotografií v linuxu“
Notebook IBM Lenovo Z60m a MythTV v Ubuntu
Notebook používám především jako televizi + video rekordér s digitálním DVB-T tunerem a příležitostně jako náhradní počítač pro brouzdání po internetu. Operační systém je linux Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope, televizní funkce poskytuje MythTV. Pokračovat ve čtení „Notebook IBM Lenovo Z60m a MythTV v Ubuntu“
Skripty pro kompilaci a vytvoření DEB balíčku (nejen) testovacích verzí software
Skripty automatizují vytváření balíčků pro účely testování. Zaměřeno na programy pro zpracování fotografií. Využijete v případě, že repozitář balíčků obsahuje zastaralé či žádné verze příslušného programu.
Skript obvykle provede následující kroky:
- stažení aktuální testovací verze programu (obvykle s SVN, CVS či GIT repozitáře),
- konfigurace pro instalační prefix /usr/local,
- kompilace,
- vytvoření balíčku DEB pro Ubuntu/Debian. Pokračovat ve čtení „Skripty pro kompilaci a vytvoření DEB balíčku (nejen) testovacích verzí software“